Göztepelilerin Dikkatine

Göztepelilerin Dikkatine;

Kulübümüzün içinden geçtiği zor günler nedeniyle her zaman olduğu gibi bir nefes alıp, bir adım geri atıp durum değerlendirmesi yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Unutulmamalıdır Göztepe’miz, tarihte benzer hikayeler başına gelmiş ve bu sebeple yok olmuş onlarca kulüpten farklı olarak zor günlerden her zaman geçmesini bilmiş ve kendine yeni bir hikaye yaratmayı başarmıştır.

Özellikle son haftalarda her kesim Başkan Sepil’e kızmaktadır. Başkan Sepil’i eleştirmektedir. Başkan Sepil’i kendince cezalandırmaktadır. Aslında kızılan, eleştirilen, cezalandırılmak istenen “Başkan” dır. Biliyoruz ki en ağır eleştiri yapanların bile içini sızlatan gönlünde olan “Taraftar” Sepildir.

Camiamız şunu unutmamalıdır. Geride kalan beş yıllık hikayemizde şampiyonluklar yaşatan, tesisler yapan, stadyumumuzu yoktan var eden, Göztepe’nin bugününü değil Göztepe’nin geleceğini nakış işler gibi işleyen, spor okulları, amatör branşlar, Avrupa kupalarına giden hentbol takımını yaratan, Bizans tabirini kullanan, İstanbul takımlarına bilet ve stadyum vermeyen, taraftar otobüsü ile deplasman yapan kısaca yıllardır gönüllerde taht kuran Taraftar Sepil ile bugün yerden yere vurduğumuz Başkan Sepil aynı kişidir.

Türkiye Süper ligi 2018-2019 sezonu ikinci sezonu ve devre arası transferleri spor bilimcileri tarafından tez konusu yapılacak bir dönemdir. Bir futbol liginde nasıl haksız rekabet yaratılır. Yaratılan haksız rekabetle bir ligin bütün dengeleri nasıl alt üst edilir. Siyasi destekler, bir anda beliren transfer bütçeleri, bedelsiz giden hocalar, ikram edilen oyuncular, bozulan var kameraları, bakılan veya bakılmayan var pozisyonları, TFF Başkanının iddia ihalesini alması vb belki normal bir ülkenin futbol liginde 50 sene de olacak olaylar Türkiye Süper liginde yarım sezonda gerçekleşmiştir.

İşte bu olağanüstü kural ve koşullarla oynanan ikinci yarıda Göztepe’mizin sadece ve sadece bir taraftarının kişisel bilgi ve becerisi ve hepsinden önemlisi sadece bir taraftarının maddi gücü ile bu hengâmede var olması varlık göstermesi kuşkusuz çok kolay değildir.

Doğrudur. Sn. Sepil geçmiş sezonlardaki başarılarının yarattığı özgüven ve gelecek sezon yeni stadyum ile yapacağı hamlelerin hayalinin yarattığı pembe bulutlar ile bu sezonu ıskalamıştır. Ancak Sn. Sepil Göztepe Camiası için bu olağanüstü koşullarda oynanan yarım sezon nedeniyle feda edilebilecek bir Taraftar değildir.

Taraftar Sepil’in, Göztepe’sini yüreğinde hissettiğine inandığımız, en kötü günde omuz omuza yaptığımız, sokakta gördüğümüzde heyecanlandığımız her Göztepe taraftarı gibi bu camia tarafından sahiplenilmeye ihtiyacı vardır. Göztepelilere yakışan kendi içlerinden çıkardıkları Taraftar Sepil’i yaratılan “Başkan Sepil” canavarına yem etmemektir.

Henüz hiçbir şey için geç değildir. Taraftar Sepil’in de tribünlerdeki yerini alması ile başlayacak büyük mücadelenin sonu aydınlıktır. Göztepe’nin bu zor durumda ihtiyacı olan mücadele azmi, tarihinde ve tarihini özümsemiş büyük Göztepe taraftarında mevcuttur.

Dileğimiz tüm camiamızın kendi içinden hedef yaratmaktansa hep beraber birlik olup Göztepe’mizin geleceğini riske atan dış etkenlere karşı koymasıdır. Mücadelesini rakiplerine karşı vermesidir. Göztepe’mize yakışan ve olması gereken budur.

Göztepe en alt ligden süper lige Göztepe gibi gelmiştir. Düşerse de Göztepe gibi düşecektir. Kalırsa da Göztepe gibi kalacaktır. Savaşarak çarpışarak kendi üstüne oynanan oyunları bozarak, tek ve dik durarak alması gerekeni alacaktır.

İyi Günde Herkes Kötü Günde Biz Dostuz

Göztepe’ye Hizmet Derneği
Yönetim Kurulu

Tags: mehmet sepil,